Výsledek práce s hlavou mladých atletů někdy vypadá jako malý zázrak. Třeba jako v HESU.

Mezi mladými atlety se najde velká hromada těch nadšených, kopa pohybově nadaných a řada obdařených vhodným somatotypem. Ale ani všechno dohromady pořád ještě nestačí. K “výbavě” jedinečného sportovce patří také rodinné zázemí a podpora, chápající trenér, který umí vhodně nastavit zátěž sportovce. A v neposlední řadě to, jak sportovec zvládá sám sebe.

 

Elitní tým HESU je skupina mladých talentovaných atletů sportovní akademie překážkářky Zuzany Hejnové. Pod vedením trenérky Dany Jandové pilně trénují 14, 17 i 18 letí sportovci na své první závody, chystají se na svá první mistrovství. Tito mladí lidé mají všechny předpoklady k úspěchům světového formátu. Mají nadšení, talent, fyzickou výbavu, skvělou trenérku. To, s čím se ale musí poprat je jejich vlastní psychika. Ostatně jako každý mladý člověk.

 

SportMind pomáhá trenérce Daně proniknout do nitra jejich svěřenců, aby se mohla lépe vyznat v jejich uvažování a dařilo se jí je efektivně motivovat. Často se jí stává, že i drobná změna v komunikaci působí jako malý zázrak a okamžitě se projeví v nově naměřených metrech u hodu, centimetrech ve skoku či ušetřených sekundám v běhu. 

Dana Jandová, trenérka

“Když jsme poprvé použili SportMind, okamžitě jsem si všimla pozitivních změn v postojích holek z ELITE týmu v tréninku a také jejich tréninkové morálce. Měly znatelně lepší výsledky! Nejvíc však oceňuji, že se zlepšila naše komunikace a že jejich motivace se výrazně zvýšila.”

 

Mladým atletům pak SportMind pomáhá směrovat jejich jiskřivou energii do výkonu, i hledat rovnováhu v jejich životě. Velkým úkolem je vždy vyřešit rodinné balancování, nároků školní docházky a kariéry profesionálního sportovce. O tom, že se práce daří, svědčí za poslední roky rychle rostoucí sbírka medailí z velkých závodů. Za těmito úspěchy je ale mimo velké úsilí sportovce také velká práce trenérky, i jejich rodin, které jsou se SportMind konzultanty v kontaktu. A když pak přijde na přechod do dospělé kategorie, jsme zvláště ostražití. Ale to už je jiná kapitola…