Vítězství leží nejen v hlavě. Mnohdy také v komunikaci s Vaším svěřencem.

Věci, které sportovce blokují ve vlastním rozvoji, bývají velmi odlišné. Velmi často se jedná o zdánlivou drobnost, která stojí v cestě k lepším výsledkům. K odstranění daného bloku nepomůžou obecné techniky. Ale cíleně zvolená intervence. Pokud přesně víme, kde je zakopaný pes, úplně stačí drobná změna komunikace. A výsledek se jako zázrakem dostaví. Jak toho “psa” ale odhalit?

“Konzultoval jsem s reprezentačním trenérem potíž s váhou jeho svěřence. Sportovec svůj problém vnímal velmi přecitlivěle a trenér jej svými negativními komentáři na toto téma doslova paralyzoval. Když pochopil, že svému svěřenci tímto ubližuje, téma ze své komunikace vynechal a sportovec dosáhl excelentních výkonů v závodech,” uvádí příklad odhalení stresoru a úspěšné intervence ředitel SportMind Jiří Šimonek. Sportovec hned poté vytěžil svůj potenciál získal svou první medaili na mezinárodním poli.

Podobných bloků existuje celá řada. Nežádoucí jsou i proto, že sportovce provází myšlenka na svou svízel v těch nejméně vhodných okamžicích. Ovlivňuje jejich výkonnost, soustředění i techniku.

“Tyto blokační stavy mají velmi odlišné příčiny a nevyhýbají se ani vrcholovým sportovcům. Mezi další příklady, které jsme řešili se sportovními kouči patřily třeba nevyřešené vztahy s jedním z rodičů či tlak ze strany svých přátel,” dodává Jiří Šimonek.

Sportmind tyto detaily umí objevit. Díky tomu, že je založeno na měření nevědomého prožívání, umí jít do hloubky psychiky sportovce. Ukáže na konkrétní příčinu stresu. Intervence pak může být přesná a cílená, někdy pro kouče až překvapivě banální. S pochopením vlastních sportovních svěřenců se koučům a trenérům pracuje daleko efektivněji.