Olympijská cesta Adama Václavíka vítězstvím již začala

Zlomená noha, zrychlená rekonvalescence a cenné zkušenosti. Olympijskou přípravu českého nadějného biatlonisty Adama Václavíka doprovázely nečekané obtíže i velké osobní úspěchy. Přes závažnou zdravotní komplikaci, která se přihodila v tu nejméně příhodnou  dobu, si český reprezentant nakonec start na Olympiádě doslova vydřel. Už tímto prokázal obrovskou vůli, sílu i umění vítězit.

 

Tvrdý trénink a poctivou přípravu na sezónu a současně Korejské zimní hry přerušilo zranění nohy a kolena asi půl roku před vysněnou účastí na olympiádě. V létě 2017 Adam během tréninku ve Francii upadl. Nepatrná chybička, která skončila pádem, dopravila sportovce až na operační stůl. I přes tuto komplikaci Adam snít o závodění nepřestal. Co nejdříve po operaci začal trénovat jak jen to šlo,třeba posilováním paží, břicha, zad. “S trenéry hledáme způsob, jak bych mohl střílet. A taky budu mít prostor věnovat se hlavě. Vím, že v psychice mám velké rezervy,” prozradil na sebe po zranění v rozhovoru pro Biathlon.cz a těšil se na spolupráci s mentálním koučem Jiřím Šimonkem.

 

Po extrémně rychlé rekonvalescenci Adam naskočil do přípravy na sezónu, která již běžela v plném proudu. Přípravu neabsolvoval celou jako ostatní biatlonisté a do kondice se dostával pozvolna. Obojí znamenalo obrovský nápor na jeho psychiku.

Na konci sezóny však již podával parádní výkony a ani ne půl roku po svém zranění slavil osobní úspěchy, kdy se v památné mužské stíhačce v italské Anterselvě vystřelil jen s jednou chybou na střelnici z 58 na 34 místo. Z Olympiády v Pchjongčchangu si nakonec umístění, které by si přál, neodvezl. Optikou celého příběhu ale i tak svůj závod vyhrál. Nejen, že si zajistil účast na tomto klání, ale také zde nasbíral cenné zkušenosti, které může prodat v další sezóně a stát se tahounem celého biathlonového týmu. Sílu i odhodlání to dokázat, již prokázal.

 

článek s  odkazem na spolupráci s Jiřím Šimonkem

http://www.biatlon.cz/adam-vaclavik-je-po-operaci-a-rika-co-me-nezabilo-to-me-posili/