Andrea Lekic, kapitánka, která dostala strach. Jak SportMind předpověděl výsledky zápasu srbských házenkářek

Těžký úkol nesla na svých bedrech kapitánka srbských házenkářek, Andrea Lekic, která byla považována za oporu ženského týmu na mistrovství Evropy EHF EURO 2014. Hráčky do soutěže nastupovaly po prodělaných zraněních a spoléhaly se na silnou podporu kapitánky.

Před prvním zápasem diagnostika SportMind ukázala, že je kapitánka připravená svou energii směřovat do zápasu, rizika a zvládnutí námahy.
“Andrea Lekic hrála v prvním zápase velmi dynamicky, zaútočila celkem 11 krát, z toho 6 krát úspěšně. Nastřílela tak téměř třetinu z celkem 19 gólů a byla celkovou podporou pro spoluhráčky,” popisuje průběh soutěže sportovní psycholožka Marijana Mladenovič. Trenér týmu byl s výkonem kapitánky spokojen, přestože utkání nakonec skončilo těsným rozdílem 22:19 ve prospěch Černé Hory.

výsledek1

Před druhým zápasem se situace vlivem prohry z prvního zápasu u srbské kapitánky změnila.  Lekic začala svou pozornost soustředit na bolest, strach a zranění. Naopak přestala směřovat svou energii do zápasu, rizika a zvládání námahy. “Kapitánka nebyla psychicky připravena nastoupit na hřiště jako správný leader a držet tým jako v prvním zápase. Výsledky diagnostiky ukázaly, že má problém s vlastní psychikou a není schopná naplno bojovat během zápasu,” vyčetla z profilu psycholožka Mariana Mladenovič.kapitánka2

Přes toto zjištění trenér kapitánku do hry nasadil. Její rozhozený psychický stav se okamžitě začal promítat ve stylu hry a viditelně poznamenal herní výsledek. Kapitánka nejen, že nedokázala vést tým a nebyla oporou ostatním, v tomto zápase zaútočila na branku protihráčů pouze 4krát. Úspěšně jen jednou. Zápas skončil jednoznačným vítězstvím 27:16 ve prospěch francouzského týmu.

výsledek2